Відбулась звітно-виборча конференція громадської організації «Організація ветеранів міста Таврійська»

  Вчора, 28 листопада, міський голова Микола Різак та керуюча справами виконкому Наталя Левченко взяли участь в звітно-виборчій конференції громадської організації «Організація ветеранів міста Таврійська».

  В приміщенні міської Ради ветеранів зібрались голови восьми первинних ветеранських організацій Таврійська, члени президії Ради ветеранів, ветерани міста. Вони заслухали звіт голови Ради ветеранів Надії Чабан про роботу за звітний період.

  Як доповіла Надія Максимівна, наразі міська ветеранська організація налічує 128 ветеранів війни та 1047 «дітей війни». З 63-х учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни, які входили до ветеранської організації на той час, коли вона в 2007 році очолила Раду ветеранів, залишилось тільки двоє – А. А. Галицький, якому 94 роки, та М. Ю. Шинкарецька, якій 98 років.

  Два роки тому були внесені зміни до Статуту організації. Назва «Організація ветеранів війни та праці» була перейменована в «Громадську організацію «Організація ветеранів міста Таврійська». Втім, напрямок роботи – соціальний захист ветеранів та людей похилого віку залишився незмінним.

  Постійно в полі зору Ради ветеранів умови проживання ветеранів, самотніх літніх людей. За звітній період чотири самотніх було оформлено до Каховського геріатричного пансіонату. Двох було направлено до хоспісу в місто Херсон. Ще двох – через психіатричну лікарню було влаштовано в пансіонат селища Камишани. Це все самотні люди, які Рада ветеранів виявила під час обстеження за місцем проживання.

  В Раді добре поставлена волонтерська робота. Волонтери допомагають літнім людям оформлювати субсидії, сплачувати комунальні послуги, передавати показники лічильників газу та електроенергії, робити звірку в комунальних службах, збирати необхідні документи і клопотати перед міською владою  про надання матеріальної допомоги.

  Останнім часом, розповіла Надія Максимівна, приходиться навіть захищати літніх людей від рідних – дітей або онуків.

  «Організація ветеранів міста Таврійська» тісно співпрацює з Територіальним центром обслуговування інвалідів та самотніх людей. Сьогодні в Таврійську  працює 4 соціальних працівників, які обслуговують 48 людей.

  Під час обговорення звіту голови Ради ветеранів виступаючі оцінили роботу «Організація ветеранів міста Таврійська» та Надії Максимівни на відмінно. Всі вони запропонували залишити її на посаді голови Ради ветеранів ще на один строк, за що учасники звітно-виборчої конференції проголосували одностайно. Як і за переобрання в тому ж складі президії Ради ветеранів.

  Учасники конференції звернулись до міського голови, щоб міська рада направила клопотання про нагородження Надії Максимівни Чабан державною нагородою. Член президії Ради ветеранів Раїса Леонтівна Бірючинська запропонувала, щоб це був орден Святої Княгині Ольги.   

  Коли порядок денний роботи конференції був вичерпаний, виступив міський голова Микола Різак. Микола Іванович сказав, що турбота про старше покоління Таврійська та селища Плодове завжди є пріоритетом діяльності міської влади, яка намагається робити все можливе, щоб ветерани почували себе в місті комфортно і захищеними. Саме тому міський голова ставить завданням номер один – відновлення залізничної лікарні, і відкриття на весну наступного року терапевтичного відділення з денним стаціонаром і лабораторією.

  Микола Іванович розповів, що в Таврійська з’явилась можливість отримати сучасний міський стадіон з трибунами, роздягальнею, біговими доріжками і повноцінним футбольним полем. Наразі виконком замовляє проектно-кошторисну документацію такого об’єкту, щоб отримати  фінансування з державного фонду розвитку інфраструктури.

  Втім, ветеранів більше всього цікавило, як розвиваються справи із створенням Таврійської об’єднаної територіальної громади. Міський голова доповів, що обласна рада 15 листопада затвердила перспективний план формування територій громад Херсонської області, де затверджено створення Таврійської ОТГ, до якої входять Кам’янська, Новокам’янська та Чорнянська сільські ради. Тепер треба дочекатися рішення Кабінету Міністрів та Указу Верховної Ради України.

  Дивитися фотоальбом

   

  © 2020 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua