В музеї історії міста Таврійськ відбувся виховний захід «На захист рідної землі»

  Напередодні Дня Збройних Сил України, яке відмічається 6 грудня, в музеї історії міста Таврійськ пройшов виховний захід «На захист рідної землі», присвячений воїнам, які захищають незалежність нашої держави.

  В заході взяли участь секретар Таврійської міської ради Андрій Хахалєв, учні 10-го класу міської школи № 7, вчитель геграфії сьомої школи та командир загону молодих козаків «Таври» Сергій Стрельцов.

  Директор музею Наталя Малинова разом з членами гуртка юних музеєзнавців  Марією Лісовською, Мариною Дорошенко, Святославом Колісніченко та Олександром Шашликовим приготувала змістовну літературно-музичну програму патріотичного змісту.

  Наталя Анатоліївна відкрила захід розповідью про легендарного кошового отамана Запорозьської Січі і всього Війська Запорозького Івана Сірко та його французський похід з загоном козаків.  

  Музеєзнавці розповіли гостям про боєві дії на Сході нашої країни, в яких брали участь 27 воїнів з Таврійська. Це Георгій Бай, Михайло Богомол, Віктор Грабовецький, Андрій Долженко, Борис Репілевський, Сергій Когут, Максим Жигін. Херсонська область втратила в результаті бойових дій на Сході України з 2014 по 2016 рік більше 100 воїнів.

  23 серпня 2016 року під час відкриття Меморіалу «Слава Героям Незалежної України» в місті Херсон відбулась презентація Другої книги «Хронологія мужності» – спільного проекту управління культури Херсонської облдержадміністрації та Херсонської обласної організації Національної спілки журналістів України.

  «Хронологія мужності» – це альбом-реквієм, альбом-пам'ять про загиблих воїнів Херсонщини. В основу покладено факти з життя звичайних хлопців нашого краю, які були змушені піти воювати на Схід України.

  Таврійська міська рада на чолі з міським головою Миколою Івановичем Різаком придбала обидва томи цієї книги та передала їх до музею історії міста.

  В книзі 98 прізвищ загиблих воїнів. Є імена і наших земляків, які жили і навчались в Таврійську.

  Це Гребінський Олег, який закінчив школу № 7. Він один з перших записався до батальйону «Херсон». Загинув в Іловайському котлі влітку 2014 року.

  Євген Тихон. Одружився і проживав в Таврійську. Не чекаючи повістки в серпні 2015 року відправився до зони АТО. Загинув 11 червня 2016 року під Мар'їнкою під час бойової варти.

  Юрій Анатолійович Панько – мешканець Таврійська, військовослужбовець 53-ї окремої механізованої бригади. Загинув під Луганськом 19 жовтня 2015 року. 

  З привітанням від міської влади перед гостями музею виступив секретар міської ради Андрій Хахалєв.

  По закінченню заходу всі присутні сфотографувалися на пам'ять для музейної експозиції.  

  Дивитись фотоальбом

   

  © 2020 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua