Уроки пам’яті до Дня ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

  12 грудня в Таврійській школі №7  (директор Лілія Грішагіна) пройшли  уроки пам’яті, присвячені   Дню ліквідаторів аварії на  Чорнобильській  АЕС. 

  Учні 8-А класу , 10-А класу ,11-А класів переглянули відеоматеріали про причини та наслідки ядерної катастрофи на одній із п’яти атомних станцій  в Україні, що дістались нам в спадок від   Радянського Союзу. Учні проаналізували діяльність радянського керівництва, що   в умовах аварії планетарного масштабу виявилось  не готовим до рішучих, продуманих, послідовних дій по ліквідації цієї страшної  аварії.  У  молоді виникло багато питань після перегляду  відеофрагментів.

  Діти запитували, чому так  багато АЕС були побудовані  в Україні, адже Україна має достатньо водних ресурсів, енергії вітру, сонячної енергії, щоб не застосовувати  таке небезпечне виробництво, як атомна енергетика?

  Чому непродуманими були кроки по ліквідації  наслідків аварії, і мешканців м. Прип’яті почали вивозити з  небезпечної зони тільки через добу після вибуху, коли люди отримали опромінення, що перевищувало допустимі норми в 50 разів?

  Учнів вразили кадри документальної хроніки, на яких демонстрували, як на небезпечних роботах вже в той час використовували роботів, які з даху реактора скидали шматки розпеченого графіту і ядерного палива, а коли вони почали виходити з ладу від радіації, керівництво послало виконувати цю роботу молодих солдат призовників.  Їх назвали біороботами, а пізніше ліквідаторами. За даними української радіологічної служби, близько 1 мільйона людей були задіяні в подоланні наслідків аварії на ЧАЕС. За даними  національного комітету радіологічного захисту України  500 тисяч ліквідаторів  на сьогоднішній день вже померли.

  Те, що вдалось запобігти повторний вибух реактора 4-го енергоблоку, заслуга ліквідаторів, які ціною власного життя і здоров’я 14 грудня 1986 року змогли звести над зруйнованим реактором  саркофаг з заліза і бетону, що на 30 років захистив  Україну від смертельного радіаційного випромінювання.

  Також діти дізнались , що  28 листопада 2016 року над  четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС  було зведено новий саркофаг, що протягом 4-х років споруджувався  зусиллями 40 країн.

  Їм розповіли, що таврійчани також вклали свою гірку  лепту в ліквідацію аварії на ЧАЕС.  Тоді вони ризикували своїми життями і здоров’ям, а сьогодні  потребують  особливої уваги і турботи від влади і всіх нас.

  Учні вшанували померлих хвилиною мовчання.

  МИ ШАНУЄМО ТА ПАМ’ЯТАЄМО ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЛІКВІДУВАЛИ НАСЛІДКИ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АТОМНІЙ  ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ. МИ ШАНУЄМО ТА ПАМ’ЯТАЄМО ТИХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ, НЕЗВАЖАЮЧИ  НА СМЕРТЕЛЬНУ ЗАГРОЗУ ДЛЯ СВОГО ЖИТТЯ, ЗРОБИЛИ ВСЕ,  ЩОБ ЗАХИСТИТИ ТА ВБЕРЕГТИ МИРНИХ ЛЮДЕЙ ВІД ЖАХЛИВОЇ БІДИ – ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ!

  МИ ВДЯЧНІ ВАМ, ГЕРОЇ!

   

  © 2020 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua