«А й правда, крилатим грунту не треба»

  В міській бібліотеці Таврійська пройшов захід «Поетичні голоси мого краю». На зустріч з читачами провідний бібліотекар Валентина Ярова та бібліотекар читальної зали Ірина Півторак запросили місцевих поетів.

  Так сталось, що в повсякденному житті ми перестали спілкуватися, не знаємо, хто живе в сусідній квартирі. І лише з коротких газетних публікацій або зі сцени закладів культури дізнаємося, що поруч є люди, які роблять наше буденне життя цікавим, змістовним та яскравим. Хтось з них малює, у когось унікальний голос, а хтось – пише вірші.

  Саме щоб заповнити такі прогалини, фахівці Таврійської бібліотеки влаштовують зустрічі читачів з талановитими людьми нашого міста. Так, в четвер, 13 лютого, Валентина Миколаївна та Ірина Василівна провели літературну годину, під час якої свої вірші читали Лілія Анедченко, Віра Касьяненко, Наталія Воробйова і Раїса Леонтіївна Бірючинська.

   

  Лілія Анедченко, яка пише під псевдонімом Лілія Кузьменко, живе і працює в Таврійську – вона диспетчер Каховської дистанції колії. Писати вірші почала ще підлітком. Але більшість написані після 2013 року, які охоче публікує газета Одеської залізниці «Чорноморський гудок». В Лілії Михайлівни дуже широка палітра – вона пише про любов, про свою роботу, є в неї вірші про свято Незалежності України, про вишиванку, про рідне місто Таврійськ.

  Дарунок від небесного Отця –

  Від іскорки «запалюють серця»,

  Виводити слова на аркуші,

  Торкатись ніжно зрілої душі.

   

  Буває, як по лезу у ножа,

  І розумієш – далі є межа,

  І ти не можеш просто повернути,

  До Вежі маєш шлях свій перетнути.

   

  В душі високі ноти зазвучать,

  Від насолоди сльози заблищать,

  Як вогником заграє вітерець, –

  Так полум'я долине до сердець.

   

  Торкнеться ніжно кожної струни,

  Не зупиняйся, серденько, брини,

  Відлуння почуттів знов сколихне –

  В промінні лагіднім надія промайне.

   

  Від хвилювання голос затримтить,

  І ейфорія – на коротку мить.

  Як дар лунає музика в душі,

  Крізь срібло струн народжує вірші.

  Творчість Віри Іванівни Касьяненко більш лірична. Для зустрічі в бібліотеці вона відібрала вірші, які присвятила сину, онучці, романтичному настрою. Всім дуже сподобалась колискова, написана онучці Даші.

  Наталія Воробйова працює в бібліотеці разом з Валентиною Яровою та Іриною Півторак. Вона наводить в приміщені чистоту та створює затишок, і є дуже артистичною натурою. Наталія складає легкі та веселі вірші, які присвячує своїм колегам, друзям і знайомим.

  З Раїсою Леонтієвною Бірючинською в Таврійську знайомі більше, вона активно співпрацює в Раді ветеранів, довго вела при Будинку культури гурток народних умільців, в бібліотеці створила аматорський дитячий ляльковий театр. Свої вірші – зрілі, глибокого змісту, Раїса Леонтієвна присвячує своїм рідним, друзям, спогадам юності, своїй Батьківщини – Казахстану, звідки вона з сім'єю переїхала до Таврійська двадцять років тому.

  Година давно прийшла, але ніхто не розходився. Розмова про високе мистецтво поступово перейшла до спілкування в теплому колі однодумців. Валентина Ярова та Ірина Півторак вміють організувати свої заходи так, що відвідувачі почуваються, наче зібрались старі добрі друзі.      

          

   

  © 2020 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua