В Херсонській області пропонують створити 49 об’єднаних громад

  Кабінет Міністрів України затвердив оновлений перспективний план формування територій громад Херсонської області.

  Розташовані на Арабатській Стрілці сільські ради мають увійти до складу єдиної на весь район Генічеської ОТГ. Каїри відійдуть з Любимівської до Горностаївської ОТГ. А Хорлівську сільраду приєднають до Каланчацької ОТГ. 

  Ці та інші зміни передбачені оновленим перспективним планом формування територій громад Херсонської області, затвердженим 29 квітня на засіданні Кабінету Міністрів України.

  Відповідно до цього документу в області має бути створено 49 ОТГ. 

  В Бериславському районі запропоновано створити 4 ОТГ – Тягинську, Бериславську, Милівську і Новорайську. Шляхівська ОТГ увійде до складу Бериславської міськради. Милівська ОТГ має включати Новокаїрську сільраду, Дудчанську Нововоронцовського району і Новокам’янську Великоолександрівського р-ну. 

  В Білозерському районі буде 5 ОТГ – Білозерська, Дар’ївська (разом із Лиманецькою сільрадою Бериславського р-ну), Музиківська, Станіславська і Чорнобаївська.

  В Великолепетиському районі буде 2 ОТГ – Великолепетиська і Рубанівська. В Великоолександрівському районі – Великооолександрівська і Калинівська. В Високопільському районі залишаються Високопільська і Кочубеївська ОТГ. В Нововоронцовському районі буде Нововоронцовська і Новоолександрівська ОТГ.

  Іванівський, Нижньосірогозький, Верхнорогачицький і Новотроїцький райони матимуть по одній ОТГ.

  До Зеленопідської ОТГ Каховського району приєднають нещодавно створену Костогризівську ОТГ. 

  В Скадовському районі буде Лазурненська, Скадовська і Новомиколаївська ОТГ. В Голопристанському районі – Голопристанська, Бехтерська, Долматівська і Чулаківська ОТГ.

  Каховка має приєднати Малокаховку, Коробки і діючу Роздольненську ОТГ. 

  Нова Каховка залишиться в її нинішніх межах, разом із Веселим і Козацьким Бериславського району. А до Херсонської ОТГ увійде Садівська сільрада Білозерського району. 

  Нарешті зможе почати свою діяльність створена однією з перших в області Таврійська міська ОТГ, до складу якої увійшли Кам’янська, Новокам’янська і Чорнянська сільради Каховського району. Проти утворення цієї ОТГ активно виступала Новокаховська міськрада, до складу якої входить це місто.

  – Над створенням перспективних планів громад працювали Міністерство, профільний комітет Верховної Ради, облдержадміністрації, народні депутати від округів та експерти. Перспективні плани мають забезпечити формування таких спроможних громад, які будуть здатні надавати населенню якісні адміністративні та інші послуги, а отже ці ОТГ матимуть більше можливостей для свого розвитку, – прокоментував міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

  Олег БАТУРІН

  Видання "НОВИЙ ДЕНЬ"

   

  © 2020 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua