9 травня День Перемоги

  В сучасній історії  існувало  дві традиції  святкування  Дня  перемоги над нацистською Німеччиною: 8 травня Європейські  країни  відзначають  День пам’яті і примирення,   так як західну  Європу  визволяли війська  союзників: США, Великобританії та інших держав Антигітлерівської коаліції.

  7 травня о 2:41 ночі в Реймсі, був підписаний  перший акт про беззастережну капітуляцію Німеччини. Від імені союзників акт про капітуляцію підписали генерал Вальтер Беделл Сміт, генерал І. Суслопаров (як свідок від СРСР) і генерал Франсуа Севез (від Франції). Від Німеччини його підписали адмірал Ганс-Георг фон Фрідебург і генерал Йодль.

  Але вирішальну роль в  розгромі нацистської Німеччини відігравали  війська Радянської  Армії. Тому  керівництво  СРСР  вимагало повторного підписання акту про повну  капітуляцію Німеччини.

  8 травня о 22:43 за центральноєвропейським часом (9 травня о 0:43 за московським часом) генерал-фельдмаршал Вільгельм Кейтель, а також представники німецьких ВМС, що мали відповідні повноваження від Деніца, на вимогу Сталіна повторно підписали Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини в радянській зоні окупації в передмісті Берліна Карлсхорсті,   що ознаменувало закінчення Німецько-радянської війни.

  Георгій Жуков зачитує акт капітуляції Німеччини в Карлсхорсті

  За узгодженням між урядами СРСР, США й Великої Британії була досягнута домовленість вважати процедуру в Реймсі попередньою.

  Проте, в західній історіографії підписання капітуляції німецьких збройних сил  пов'язується із процедурою в Реймсі 8 травня 1945 року, а підписання акту про капітуляцію в Берліні 9 травня 1945 року  вважається його ратифікацією.

  Тому в Європі  з 1945 року  День Пам’яті і примирення святкується 8 травня, а народи колишнього СРСР і Україна відзначають День перемоги 9 травня.

  З 2014  року в Україні  свято Перемоги святкують  і за європейським зразком – 8 травня   День пам’яті  і примирення і 9 травня -День Перемоги народів СРСР над нацистською Німеччиною! Тож згадайте і пом’яніть в цей день  своїх прадідів і дідів , що врятували світ від коричневої  чуми нацизму!

   

  Виставіть у фейсбук фото свого  діда – ветерана, воїна-визволителя! Розкажіть всьому світу  про його подвиги !

  Ніхто не забутий! Ніщо не забуте!

   

  Наталя Малинова, директор музею історії міста Таврійськ

   

    

   

   

  © 2020 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua