Таврійськ вітає з 95-річчям ветерана Другої світової війни Анатолія Андрійовича Галицького

  1 липня у ветерана Другої світової війни Анатолія Андрійовича Галицького ювілей, йому виповнюється 95 років.

  Зазвичай на день народження Анатолія Андрійовича та перед Днем Перемоги  міський голова Микола Різак, голова Ради ветеранів Таврійська Надія Чабан особисто відвідують ветерана, вітають його. Цього року вітання та подарунки за батька отримувала його донька Валентина Латиніна – у ветерана дуже погано із здоров'ям.

  Сьогодні Валентину Анатоліївну теплими словами з ювілеєм батька привітали секретар Таврійської міської ради Андрій Хахалєв, керуюча справами виконкому Наталя Левченко та Надія Максимівна Чабан. З нагоди 95-річчя ветерана Андрій Миколайович передав для нього грошову нагороду.

  В Таврійську Анатолій Андрійович Галицький – один з останніх, нині здравствующих, учасників бойових дій Другої світової війни. 1925 року народження, він, як і його однолітки, став поколінням фронтовиків, що спасли Європу від фашизма, а слов'янські народи – від повного знищення, як планувалось фашистським Рейхом.  

  Він пройшов славний бойовий шлях, воював на ІІ Білоруському фронті, брав участь в одній з найбільш стратегічніх наступальних операцій радянських військ – операції «Багратіон» або Білоруській операції 1944 року. Був кулеметником в одному з гвардійських полків. В місиві кровавих боїв Анатолія Андрійовича ранило в ногу, і після лікування в госпіталю Новосибірська його комісували, як інваліда ІІ групи.

  На фронт він більше не повернувся, а поїхав відстроювати звільнену від ворога рідну Смоленщину. В 1967 році Анатолій Андрійович приїхав до Нової Каховки. Працював майстром залізничного транспорту. З 1989 року ветеран живе в Таврійську.

  За бойові заслуги Анатолій Андрійович Галицький нагороджений орденами «Слави» ІІ ступеню, «Вітчизняної війни» І степуню і «За мужність» І ступеню. Медалями – «За перемогу над Німеччиною в Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р.», «Ветеран праці» та 15-ю ювілейними медалями.

  Вітаємо Анатолія Андрійовича з ювілеєм, і пишаємося, що поруч живе легенда епохи, що минає.

  Хочеться додати декілька слів про Марію Юхимівну Шинкарецьку –  учасника бойових дій в роки Другої світової війни, як і Анатолій Андрійович Галицький, якій в березні виповнилося 99 років, та про Марію Григорівну Мезенцеву – в’язня німецького концтабору Брайтенау, якій 30 липня також буде 99 років. Для Таврійська вони – символ мужності і відданості своїй землі і країні.

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua