Підприємцям про податковий борг: списання податкового боргу до 3 060 гривень

  Як інформує Головне управління ДПС в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, 10 грудня 2020 року набрав чинності Законом України № 1072 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» , яким передбачено списання незначних сум податкового боргу.
  Списанню підлягає податковий борг (в тому числі, штрафні санкції і пеня), сукупний розмір якого за усіма податками і зборами не перевищує 3 060 гривень (включно), що обліковувався станом на
  1 листопада 2020 року, та залишився несплаченим/ непогашеним станом на дату списання такого боргу.
  Не підлягає списанню податковий борг з податків та зборів, які сплачуються за ввезення/вивезення (пересилання) товарів на або за митну територію України або територію вільної митної зони України. А також податковий борг осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства.
  Не підпадає під списання заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску згідно з нормою пункту 24 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (зі змінами, внесеними Законом № 1072). Однак частина заборгованості зі сплати ЄСВ може бути списана відповідно пункту 915
  розділу VIII Закону про ЄСВ.
  Під дію Закону № 1072 підпадають всі категорії платників податків, окрім осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства, та осіб, які мають податковий борг з митних платежів.

  Головне управління ДПС звертає увагу платників податків, що заява на списання податкового боргу до 3 600 не подається, оскільки списання здійснюється контролюючим органом одноразово та одночасно усім платникам, сукупна сума податкового боргу яких станом на 1 листопада 2020 року не перевищувала 3 060 гривень (включно) та залишилась непогашеною на дату такого списання.

  Після проведення списання податкового боргу майно платника податків звільняється з-під податкової застави та виключається з відповідних державних реєстрів. Інформація про списані суми передається до органів Державної виконавчої служби для закриття виконавчих проваджень.
  Інформацію про списання податкового боргу платник податків може отримати в приватній частині Електронного кабінету (в доступній для перегляду платнику податків інформації про стан розрахунків з податків та зборів буде відображена сума списання із посиланням на Закон №1072) за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/.
  Інформація про списання щодо суб’єктів господарювання після його проведення буде оприлюднена на вебпорталі ДПС (https://tax.gov.ua/). Крім того, інформація про проведене списання надаватиметься платнику податків у разі його звернення до контролюючого органу із відповідним запитом.

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua