Продовжується подання електронних декларацій про майновий стан за 2020 рік, який триватиме до 23:59:59 години 31 березня 2021 року.
На що потрібно звернути увагу під час заповнення щорічної декларації за 2020 рік.
При поданні декларацій потрібно враховувати зміни до Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VІІ, які було внесено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» від 2.10.2019 № 140-ІХ.
Зокрема, про визначенні кола осіб, які є членам сім’ї декларанта, та відносно яких вносяться відомості до декларації, а саме:
Згідно ст. 1 Закону «члени сім’ї:
а) особа, яка перебуває у шлюбі із суб’єктом, зазначеним у частині першій статті 3 Закону, та діти зазначеного суб’єкта до досягнення ними повноліття, незалежно від спільного проживання із суб’єктом;
б) будь-які особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом декларування (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі».
До декларації вноситься інформація про членів сім’ї, які:
– проживають спільно з декларантом на кінець звітного періоду;
– знаходяться в шлюбі на кінець звітного періоду, не залежно від спільного проживання із суб’єктом;
– є неповнолітніми дітьми на кінець звітного періоду, не залежно від спільного проживання із суб’єктом;
– спільно проживали із суб’єктом декларування сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.
Зміни, що застосовують у заповненні декларацій за 2020 рік
– Усі суб’єкти декларування мають внести відомості про всі банківські рахунки, відкриті на ім’я суб’єкта декларування або членів його сім’ї незалежно від залишку коштів за кінець звітного періоду. Це стосується всіх рахунків, навіть закритих у 2020 році. Ці дані можна отримати через особистий банківський кабінет або безпосередньо звернутися до банку, де відкрито рахунок, за випискою з нього.
– Потрібно вносити відомості про банківську або фінансову установу, в якій суб’єкт декларування або член його сім’ї має доступ до банківського сейфу.
– Крім того, декларанту під час заповнення декларації необхідно зазначити свій унікальний запис у єдиному демографічному реєстрі та вказати номери своїх членів сім’ї. Такі номери є в айдікартці та в біометричному закордонному паспорті. У кого немає таких документів, вибирає поле – «не застосовується» у відповідному розділі.
– Декларанти повинні у 10 денний термін повідомити про відкриття валютного рахунку в закордонному банку. До прикладу, дитина суб’єкта декларування здобуває освіту в іншій країні й відкриття рахунку потрібне для оплати навчання.
– Відомості про дитину декларанта потрібно вносити, навіть якщо вона не проживає з татом чи мамою. Але якщо суб’єкт декларування розлучився і в нього у попередньому шлюбі був пасинок чи падчерка, то вносити в декларацію відомості про них вже не потрібно.
– Під час заповнення декларації цього року вступає правило 183 днів. Тобто, якщо особа користувалася сукупно довше рухомим чи нерухомим майном, то повинна його декларувати.