"ЦЕНТР З НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ" ТАВРІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПРО ПРОТИДІЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

   

    Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини. Причини, з яких люди потрапляють до рабства – низький рівень життя, бажання заробити, а також нездатність адекватно оцінити пропозиції роботи від прихованих «работорговців».

    Злочин «торгівля людьми» зазвичай прихований. Його жертви не хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття. І все-таки постраждалим жінкам психологічно дещо простіше, ніж чоловікам, розповісти, що з ними сталося. А постраждалих чоловіків, стає дедалі більше, але вони соромляться звертатися до спеціальних служб.

    Поняття «торгівля людьми» набуває нового змісту. Якщо раніше йшлося здебільшого про сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало в себе широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.

    Під експлуатацією людини слід розуміти  примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність, втягнення у злочинну діяльність.

    Як правило, злочин починається з того, що торгівці людьми пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування. У багатьох випадках особа дізнається про дійсні «умови договору» лише після своєї появи в місці призначення, коли в неї відбирають паспорт, вдаються до фізичного та психічного насильства щодо неї, вимагають відробити гроші, втрачені на оформленні документів, віз та проїзних квитків.

    Аби уникнути біди в майбутньому та не потрапити в рабство, слід дослухатись до порад фахівців:

  • Нікому не довіряйте ваш паспорт. Документ, що засвідчують вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у вас;
  • Залиште вдома, своїм друзям чи близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою та контактним телефонами, а також копію свого закордонного паспорту і контакту;
  • Якщо ви плануєте взяти шлюб з іноземним громадянином(громадянкою), скористайтеся порадами юриста чи фахівця посольств країни, в якій ви плануєте жити, стосовно ваших прав та прав ваших дітей, народжених за кордоном та в Україні. А також пам’ятайте, що фіктивний шлюб – порушення закону. Це може стати причиною вашого ув’язнення або депортації.
  • Не забудьте з’ясувати номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, до якої Ви виїжджаєте. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації , залишилися без паспорту або вам хтось загрожує,- звертайтесь до представників посольств своєї країни;
  • Скористайтесь послугами неурядових організацій та служб, які активно працюють в зарубіжних країнах, надаючи допомогу особам, які опинились у складному становищі;
  • Зверніть увагу на те, що термін перебування на території іноземної держави зазначений у вашій віз. Порушення візового режиму унеможливлює ваш наступний виїзд за кордон;
  • Не забувайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить ваше перебування за кордоном.

       Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною  майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об’єднання зусиль міжнародної спільнот та громадськості кожної країни.

   За інформацією «Центру з Надання Соціальних Послуг» Таврійської міської ради.

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua