На території Таврійської територіальної громади розташоване водогосподарське державне підприємство з багатою історією та багаторічними традиціями,- Управління Північно-Кримського каналу.
Управління Північно-Кримського каналу, як юридична особа, засновано в листопаді 1965 року, але перший пуск дніпровської води через головну споруду Краснознаменської зрошувальної системи відбувся 25 травня 1958 року. Тоді вода заповнила 14 кілометрів рукотворної річки і дійшла до села Чорнянка Каховського району Херсонської області.
А вже 17 жовтня 1963 року Дніпро прийшов у Північний Крим.
В 1964 році цьому винятковому гідротехнічному комплексу: дали єдину назву: Північно-Кримський канал.
Вода в канал надходить з Каховського водосховища самопливно через головну споруду, яка розрахована на пропуск 294 кубічних метри води за секунду. Забір води регулюється двома секторними затворами, шириною 20 метрів і висотою 6 метрів кожний.
Основне завдання Північно-Кримського каналу – забезпечення розвитку сільського господарства в зоні ризикованого землеробства півдня України .
Довжина Північно-Кримського каналу 400,5 кілометрів, ширина водного дзеркала в головній частині каналу – 105 метрів, глибина – 6.5 метрів.
Також управління Північно-Кримського каналу експлуатує Перекопський канал, який з’єднує Каховський магістральний і Північно-Кримський канали.
Загальна довжина Перекопського каналу – 65 км . Витрати в голові каналу – 140 м3/с, з них 35 м3/с для зрошення земель Херсонської області, а 105 м3/с на зрошення земель АР Крим. Канал проходить по межі Каховського району та по землям Чаплинського і Каланчацького районів
.
З 2014 року експлуатується частина каналу, що проходить по Херсонській області – 107 кілометрів. Об’єм наповнення становить 36 мільйонів кубічних метрів. Забір Головною спорудою З Каховського водосховища становить 550 млн. м3 , подача управлінням водного господарства – 430 млн. м3 .
Канал забезпечує подачу воду шести зрошувальним системам, фізична площа зрошування яких на даний час складає 45 тис. га (проектна – понад 100 тисяч гектарів), а також понад 90 фермерських господарств на землях-«супутниках».
Забір води з магістрального каналу в зрошувальні системи здійснюється насосними станціями та через самоплинні водовиділи. Сільгоспвиробники Скадовського та Голопристанського районів забезпечуються водою через Краснам’янський канал (61 кілометр Північно-Кримського каналу ), Каланчацького району – через міжгосподарські розподілювачі №1 та №2.
Перегороджуюча споруда №1(ПС№1) на 78 кілометрі ділить канал на два відсіки. Для підтримки робочих горизонтів за ПС№1 будується додаткова перегороджуюча споруда на межі Херсонської області і АР Крим на ПК 1071+00. Рівень води у відсіку ПС№1- ПК 1071+00, який буде підтримувати запроектована перегороджуюча споруда, становитиме 12,75мБС, об’єм -12,2 млн.м3, при форсованому рівні – 13,05 мБС, об’єм -12,97 млн.м3.
Це вирішить нинішні проблеми, що виникли в зв’язку зі зміною режиму роботи каналу.