Відповідальна особа з питань реалізації державної ветеранської політики - Тетяна Віталіївна ПРИЙМА, спеціаліст Відділу праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Таврійської міської ради
Електронна пошта - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. - 0953416301 (понеділок - п'ятниця з 9.00 до 16.00 )
На платформі е-Ветеран можна подати заяву до фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Подати заяву на отримання заходів з підтримки можуть: ветерани війни; демобілізовані особи; члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни; члени сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України; постраждалі учасники Революції Гідності, члени їхньої сім’ї; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімʼї осіб, які зникли безвісти за особливих обставин під час проходження військової служби (в тому числі члени сімей полонених). Після подачі заяви фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб звʼяжеться із заявником та забезпечить інформаційний супровід і підтримку, проконсультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи тощо. Подати заяву: https://cutt.ly/VeX4ub7d.
Міністерство освіти і науки України презентувало платформу «Освіта для ветеранів», яку було розроблено за підтримки програми Skills4Recovery. Платформа пропонує каталог програм формального й неформального навчання з чіткою інформацією про доступність закладу освіти, умови вступу, можливості фінансування тощо, прогнози про найбільш запитувані професії до 2027 року, інклюзивний інтерфейс для зручного користування, зокрема з адаптацією платформи для осіб з порушенням зору. Перейти на платформу: https://osvitaveteraniv.gov.ua/.
У складних ситуаціях звертайтеся на Гарячу лінію кризової підтримки для ветеранів і їхніх родин. Якщо ж потрібна юридична допомога — проконсультуйтеся з юристами Українського ветеранського фонду. Для зручності користування ми створили окрему платформу, за допомогою якої можна сконтактувати з нашими психологами та юристами. На платформі ви знайдете номер телефону цілодобової та безкоштовної Гарячої лінії кризової підтримки, а також інформацію щодо груп підтримки; форму зворотного звʼязку для отримання безоплатних юридичних консультацій — залишайте нам свої питання і наші юристи звʼяжуться з вами та допоможуть. Посилання на платформу: https://hotline.veteranfund.com.ua/. Цей проєкт став можливим завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.
Український ветеранський фонд запрошує до перегляду нового випуску подкасту "Свій простір". Гостею програми стала Ярослава Кравченко — українська телеведуча, кураторка волонтерського проєкту «Всі по 10» та директорка “Дикого Театру”. У "Своєму Просторі" Ярослава ділиться думками щодо волонтерства, ставлення до чоловіків військових і цивільних та розповідає про власну службу. Подивитися випуск: https://youtu.be/PNzUGtkS6fI?si=DmM9Y0FOZVI73ZmJ
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив Стратегію ветеранської політики на період 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації у 2024-2027 роках.
Це фундаментальний документ, що має забезпечити комплексні зміни та розвиток державної ветеранської політики в Україні.
Стратегія відображає усі сфери взаємодії держави й ветерана: від початкових кроків у поверненні воїна до цивільного життя, до можливості ветерана зміцнювати життя громади, регіону, держави.
Документ напрацьований Міністерством у справах ветеранів України спільно з коаліцією співавторів концепції ветеранської політики, ветеранською спільнотою, громадськими організаціями, міжнародними партнерами з урахуванням світового досвіду.
“Формуючи ключові засади Стратегії, ми насамперед керувалися запитом, потребами та проблематикою ветеранів, ветеранок, членів їхніх сімей, родин полеглих Захисників і Захисниць України. Стратегія - це глобальний документ, який містить стратегічні та оперативні цілі та конкретні кроки, направлені на їх досягнення. Під кожний такий крок буде розроблені відповідні нормативні інструменти за допомогою яких ми досягнемо результату”, – зазначає Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.
В основу Стратегії закладені такі принципи, як: наскрізність, людиноцентричність, довготривалість, реалістичність, повага тощо.
Також в ній чітко прописані стратегічні та оперативні цілі ветеранської політики, завдання, індикатори їх досягнення та очікувані результати. Зокрема, визначені три основні стратегічні цілі:
відновлення людського капіталу та добробуту ветеранів / ветеранок, членів їхніх сімей;
повага та вшанування;
забезпечення національної безпеки та обороноздатності.
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ
БЕЗОПЛАТНІ КУРСИ З ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ, ЧЛЕНІВ ІХНІХ РОДИН, ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ
До уваги ветеранів, члени їх родини та осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (розділ ІІ зазначеного Закону) , для Вас законодавством України передбачені різні види пільг та допомог - як на загальнодержавному, так і обласному та місцевому рівнях.
Детально ознайомитися із цими допомогами та перевірити, чи підпадаєте саме Ви під ту чи іншу допомогу, можна на сайті сервісу е-Ветеран: https://eveteran.gov.ua/.
За цим посиланням можна дізнатися:
- які є гарантії та пільги для ветеранів; хто має право на ту чи іншу пільгу; які документи необхідно подати та куди звертатися для їх оформлення (наприклад медичні пільги, пільги на проїзд, трудові пільги, пільги на поховання, звільнення від земельного податку, забезпечення житлом, комунальні пільги, тощо);
- які статуси можна отримати особам, що підпадають під дію Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; які документи для цього необхідні та куди звертатися (наприклад, про надання статусів учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, члена сім’ї загиблого ветерана війни, тощо);
- найближчі адреси суб’єктів надання послуг психологічної допомоги для ветеранів та членів їх родини, а також їх контакти.
Окрім цього, на сайті сервісу е-Ветеран корисним є розділ е-Карта послуг для ветеранів війни в громадах, за посиланням.
У цьому розділі Ви можете обрати внизу пункт “послуги” і ввести свою область та громаду — вам відкриються послуги, які активно надаються конкретно на території Вашої громади.
ДО УВАГИ ВЕТЕРАНІВ ТА ЧЛЕНІВ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ, ЯКІ МАЮТЬ СТАТУС ВНУТРІШНЬО ПЕРМІЩЕНИХ ОСІБ
КОНТАКТИ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ОСІБ У СФЕРІ ВЕТЕРАНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ В ГРОМАДАХ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ: