Про перерахунок пенсій з 1 березня

   

  Як повідомляє головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, пенсіонерам Херсонщини проведено автоматизований перерахунок пенсійних виплат з 01 березня 2019 року, з урахуванням 50% зростання показників середньої заробітної плати в Україні та рівня інфляції.

  Затверджений постановою №124 Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої ст.42 Закону визначає механізм щорічного осучаснення пенсійних виплат шляхом збільшення показника середньої заробітної плати в Україні.

  І. У 2019 році коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати в Україні встановлено на рівні 1,17:

  – особам, пенсії яким обчислені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»,

  – із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, одержувачам пенсій згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсію яким розраховано із заробітку за нормами ст.40 Закону, за зверненнями які надійшли до 31 грудня 2018 року, з урахуванням середньої заробітної плати по Україні станом на 01.10.2017, а саме 
  3764,40 грн.

  Розрахунок заробітної плати буде провадитись із величини 4404,35 грн (3764,40 грн х 1,17). Розрахунок заробітної плати для обчислення пенсії має вигляд:

  Зп =4404,35 грн х на індивідуальний коефіцієнт заробітної плати за матеріалами пенсійної справи на дату проведення  перерахунку.

  Пенсії, обчислені відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», перераховуються із розрахунку  величини 1086,71 грн (928,81 грн х 1,17).

  При перерахунку застосовується величина оцінки одного року страхового стажу на дату проведення перерахунку, тобто 1%.

  Особам, пенсії  яким призначені з урахуванням коефіцієнту 1,35% – це ті, що звернулися за призначенням пенсії в 4 кварталі 2017 року, – перерахунки будуть проведені лише у тих випадках, якщо розмір пенсії з урахуванням коефіцієнту вартості одного року 1% та величини нової осучасненої заробітної плати будуть вищі ніж до перерахунку. Якщо внаслідок перерахунку, розмір пенсії зменшується, пенсія перераховується при наступному збільшенні показника середньої заробітної плати.

  Не підлягають перерахунку пенсії:

  – призначені за заявами, які надійшли після 1 січня 2019 (виключення – пенсії, призначені згідно ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»);

  – перераховані внаслідок переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком за зверненнями, які надійшли після 1 січня 2019 (які вперше використали право застосування нової середньої заробітної плати після відпрацювання не менше 24 місяців страхового стажу);

  – призначені за спеціальними законами (державним службовцям та прирівняним до них особам, працівникам прокуратури, науковцям тощо) за виключенням тих, по яким розмір пенсії за Законом вищий ніж розмір пенсії за нормами спеціальних законів. Таким особам пенсія перераховується за матеріалами пенсійних справ з 01.03.2019 (без особистого звернення).  За доцільністю – у разі наявного страхового стажу після призначення (перерахунку) або зміні даних про заробітну плату пенсія може бути перерахована за нормами Закону по заяві в терміни, передбачені статтею 45 цього Закону.

  ІІ. Якщо підвищення пенсії в результаті перерахунку  менше за 100 грн, здійснюється доплата в розмірі, що не вистачає до зазначеного розміру.

  ІІІ. Також для осіб, які отримують пенсію за Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мають необхідний страховий стаж (35 (25) для чоловіків та 30(20) для жінок відповідно, в залежності від року виходу на пенсію, розмір пенсії яких (з урахуванням  надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, доплати до 100 грн, передбаченою постановою №124) менше ніж 1669,20 грн (40% від мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2019), буде встановлена одноразова доплата до пенсії в сумі 2410,17 грн, яка буде виплачуватись в березні та квітні рівними частинами: в березні – 1205,09 грн, в квітні – 1205,08 грн. Виплата одноразової доплати буде проведена одночасно з виплатою пенсії березня, квітня.

  Слід зазначити, що одноразова доплата до пенсії не враховується  під час обчислення сукупного доходу  при  розрахунку житлової субсидії та при визначенні права на пільги.

  По пенсіях, призначених у разі втрати годувальника одноразова доплата до пенсії та доплата до 100 грн встановлюється до загального розміру пенсії.

  Всього з 1 березня по Херсонській області перераховано пенсії
  258128 громадян або 89% пенсіонерам області.  Додаткові видатки  склали 124 млн. грн. Місячна потреба на виплату пенсій з урахуванням проведеного перерахунку становить 820,7 млн. грн.

  Середній розмір підвищення пенсії по області складає 478 грн. Але розмір підвищення кожної особи розраховано в індивідуальному порядку, оскільки залежить від наступних показників:

  – наявного страхового стажу особи;

  – індивідуального коефіцієнту заробітку.

             

  Перерахована пенсія та нарахована монетизована субсидія буде виплачена одночасно через банківські установи та відділення АТ «Укрпошти» з 04 по 25 березня відповідно графіків виплати пенсій.

  Виплата житлових субсидій органами Пенсійного фонду буде здійснюватись на підставі визначених органами соціального захисту даних про суми монетизованих субсидій пенсіонерам. З усіх питань щодо права на субсидію або її розміру звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua