ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 КВІТНЯ 2019 РОКУ ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

  З 1 квітня органами Пенсійного Фонду проведено  автоматичний перерахунок пенсій (без додаткового звернення громадян) тим особам, які набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. 

  Як повідомляє головне управління ПФУ в Херсонській області,  вказана правова норма  передбачає  наступні перерахунки пенсій:

  – з урахуванням не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії;

  – з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) не раніше ніж через 2 роки після призначення (попереднього перерахунку) –  у разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці.

  Умови проведення перерахунку:

  1) пенсія призначена до 01.04.2017;

  2) пенсія призначена на умовах або порядку визначених Законом: за віком, по інвалідності, пільгові пенсії, по вислузі років  (за умови, що пенсіонер досяг пенсійного віку);

  3) від останнього місяця, зарахованого до страхового стажу до 01.03.2019 минуло не менше 24 календарних місяців.

  До страхового стажу буде зараховано не враховані періоди страхового стажу, починаючи з 01.01.2004 року (але не раніше місяця, по який вже враховано страховий стаж)  по  28 лютого 2019 року.

  Перерахунок  проводиться  як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам.

  ПФУ нагадує, що страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

  Для автоматичного перерахунку використані індивідуальні дані персоніфікованого обліку.

  Одержувачам пенсій за вислугою років, які не досягли пенсійного віку, такі перерахунки будуть проводитись після досягнення пенсійного віку.

  ПФУ звертає увагу! Пенсіонери, які вийшли на пенсію після 01 квітня 2017 року, як і раніше, матимуть право звернутись за перерахунком з відповідною заявою до органів Фонду після того, як з дати призначення (або останнього перерахунку)  сплине два роки, або такий перерахунок буде проведено в автоматичному порядку з квітня наступного року.

  При цьому, відповідно до статті 45 Закону перерахунки по заяві проводяться  у наступні строки: 

  – з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно,

  – з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

  Автоматично перераховані пенсії херсонці отримають вже в квітні.

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua