Джури з Ліцею № 1 на екскурсії в музеї історії міста

              

  Напередодні канікул маленькі козачата наймолодшого загону джур Таврійського Ліцею №1 (директор Лілія Грішагіна) з 3-Б класу разом з класним керівником  Інною Іванівною Кисіль відвідали музей історії міста Таврійська. Про це повідомляє директор музею Наталя Малинова.

  Наталя Анатоліївна та учасниця гуртка юних музеєзнавців Юлія Кисіль провели юним відвідувачам екскурсію, з якої діти дізнались про  героїчне минуле рідного краю, славних лицарів українського народу – козаків та видатних козацьких гетьманів Дмитра Вишневецького, Богдана Ружинського, Івана Сірка, Івана Мазепи, доля яких пов’язала з Таврійським краєм.

  Мов цікаву казку діти слухали розповідь про те, як  в далекі часи ХV-ХVII столітть  води Дніпра намили великий острів, що лежав  від Каховки до сучасного Таврійська. Турки його назвали  Тавань-стіл. Це давало можливість  в літню спеку перейти  Дніпро вбрід. Турки та татари, скориставшись  природними особливостями рильєфу, побудували тут цілу  мережу фортець:  Іслам-Кермен (на території  сучасної Каховки), Кизи-Кермен (на території сучаснго Бериславу), на острові посеред Дніпра було ще дві фортеці: Мустрід-Кермен і Мубарек-Кермен. Фортеці  слугували для того, щоб утримувати та переганяти через Дніпро, а потім по  Таврійському степу до Криму на невільницький  ринок в Кафу (сучасне місто Феодосія)  українських полонених. Дівчат продавали в гареми, хлопчиків до османського  війська яничар, чоловіків та жінок – на важкі роботи. Тож відважні козаки на чолі з видатними гетьманами визволяли бранців з турецької неволі, дощенту руйнували  ворожі  фортеці.

  Маленькі джури бережно тримали козацькі хорогви (прапори). Як колись це робили їх прадіди – українські козаки, присягаючи на вірність своєму народу. Директор музею провела паралель з прапором міста Таврійськ. На ньому центральне місце займає малиновий трикутник, на фоні якого розміщені головні  символи  рідного міста. при цьому малиновий колір прапору уособлює  козацьке минуле Таврійського краю.

  Учнів дуже зацікавила експозиція, присвячена воїнам АТО і ООС, яка  нагадує всім про те, що на східних кордонах нашої держави мужнім синам України знову, як колись козакам, доводиться боронити рідну землю від загарбників.

  В музеї діти дізнались не тільки про минуле. На світлинах вони впізнавали себе, своїх рідних, знайомих, як ниточку, що з'єднує сьогоднішній день з минулим, і через яку прокладається шлях у майбутнє.

   

   

   

   

   

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua