15 років на посаді міського голови

  15 років тому, 26 березня 2006 року, Таврійськ обрав нового міського голову Миколу Різака. З тих пір таврійчани ні разу не зрадили своєму вибору, і в жовтні 2020 року в четвертий раз проголосували за Миколу Івановича.

  Життя швидкоплинне, тим більше, люди дуже швидко звикають до хорошого. Зараз вже важко уявити, яким був Таврійськ на початку 2000-х років. Коли сміття вивозилося раз на тиждень, коли в усіх комунальних, навчальних закладах, бібліотеках, школі мистецтв протікали дахи, не було тепла, ремонт не проводився. Скрізь був занепад і запустіння.

  Все почало змінюватися, коли бразди правління міським господарством взяв в свої руки молодий, енергійний очільник , який окрім багатого досвіду мав велике бажання змінити на краще життя цілого міста.   

  Таврійчани ще до виборів зробили ставку на Миколу Івановича, коли він займався комунальним господарством в якості заступника у міського голови Олександра Рудича. Вже тоді було видно, що в керівний склад міста увійшов справжній господар.  До того ж  8 років керівництва заводом плавлених сирів у Миколи Івановича Різака склалася репутація міцного господарника та надійної, порядної людини.  

  За міського голови Миколи Івановича Різака зміни в Таврійську відчулись одразу. Всі помітили, як змінилось відношення до простих людей. Вже мало хто з комунальників або посадовців міг дозволити собі «відфутболитися» від відвідувачів. Люди, як легенду,  з вуст в уста передавали, що за один прийом у міського голови вирішувались питання, які роками вважались безнадійними. Таврійчани побачили, що їх почали поважати і прислухатися до їх проблем.

  Тому, коли Микола Іванович вже йшов на другий строк у 2010 році, альтернативи йому ніхто не бачив. Він був єдиним кандидатом і набрав 86 % голосів, що стало абсолютним рекордом в Херсонській області. Адже виборці судять по конкретним справам, і вже більше не купуються на пусті обіцянки.

  Майже 10 років пішло у команди міського голови, щоб привести в нормальний стан інфраструктуру міста. Наступними пріоритетами стали розвиток освіти, культури і медицини. Було зроблено євроремонт у приміщенні Ради ветеранів, в бібліотеці та ФАПі на Плодовому, відкрито музей історії міста, проведено реконструкцію глядацької зали Будинку культури. Наразі йде реконструкція міської лікарні, під яку створено «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Таврійськ». 

  Таврійчани оцінили технічну революцію на водоканалі, де було встановлено насоси італійського виробництва, що значно покращило роботу комунального підприємства і забезпечення населення водою.  

  Але одні технічні рішення мало коли впливали на повагу до посадової особи. Люди більш за все поважають своїх очільників за людяність і справедливість, вважає голова Ради ветеранів Таврійська Надія Максимівна Чабан.

  – До 2006 року я Миколу Івановича Різака не знала, – розповідає Надія Максимівна. – Тільки чула, що він є директором заводу плавлених сирів. Перша наша зустріч відбулась, коли я була головою квартального комітету, і нас – квартальних зібрали у виконкомі. Нас запросили до кабінету міського голови Олександра Рудича. В кабінеті нікого не має, ми чекаємо. Заходить мужчина – високий, молодий, в брезентовому костюмі і чоботях. Це був Микола Іванович. Зима того року була сильно сувора, стояли морози, і в п’ятій школі в підвалі розмерзлися труби. І Микола Іванович – на той час заступник міського голови з ЖКГ – особисто спускався в підвал школи і разом з шкільним завгоспом розігрівали каналізацію. Я тоді подивилася на нього, послухала і подумала – яка хазяйновита людина. 

  Коли  стала головою Ради ветеранів, то взнала його ближче, побачила, як він любить ветеранів. І зараз це дуже видно, коли ми їздимо і вітаємо ветеранів з ювілеєм чи поважними датами. З якою синівською любов’ю він до них відноситься.

  До цього в ветеранській організації був такий хаос. Ветерани з міськими головами ніколи не знаходили спільну мову. Все їм було не так. І тільки Микола Іванович зміг налагодити з ними зв’язок. Він їх збирав в актовій залі виконкому, приходив до них сюди – в Раду ветеранів на любий захід. Він їх слухав. Він вміє слухати людей. Так і ветеранів слухав, допомагав їм, виконував всі свої обіцянки. Про це свідчить наше приміщення. Тут було дуже холодно. Микола Іванович зразу зробив нам опалення, потім – євроремонт в нашій кімнаті, з якої навіть додому не хочеться йти.

  Так що підтримка міського голови відчувається завжди. Натомість ветерани відносяться до Миколи Івановича з великою повагою. А він відповідає їм взаємністю. 

            

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua