Телефонні шахраї крадуть гроші у довірливих таврійчан

  За минулий тиждень поліція зареєструвала по Новій Каховці, в тому числі і Таврійську, 20 випадків телефонного шахрайства. Про це вчора на щотижневій апаратній нараді повідомив дільничний офіцер поліції Юрій Кудревський.

  Юрій Якович розповів, що телефонні шахраї знову активізувались, і обманом оббирають довірливих громадян, серед яких більшість – пенсіонери. Шахраї дзвонять на мобільний телефон жертви і представляються працівниками або із служби безпеки банку. Вони випитують конфіденційну інформацію про платіжну картку – номер картки, термін дії, CVV-код, або про самого клієнта – дату народження, дівоче прізвище матері, яке найчастіше використовують для секретного коду при відкритті карток. Щоб приспати пильність, шахраї представляються навіть співробітниками СБУ чи НБУ.

  Часто шахраї використовують масову розсилку SMS-повідомлень про нібито блокування картки клієнта. Від несподіванки у клієнтів виникає паніка, коли людина не може адекватно оцінити ситуацію і «викладає» всю інформацію, за допомогою якої шахраї потім крадуть гроші з карток.

  Шахраї спеціально вибирають для своїх дзвінків такий час, коли клієнти не запідозрять шахрайства. А головне, як самі дзвінки, так і SMS-повідомлення надходять з номерів телефонів, що не відносяться до банків або операторів мобільного зв’язку.

  До методів шахрайства відноситься фіктивна онлайн-торгівля, коли шахраї під видом продавця отримують передплату за неіснуючі товари (відповідно не спішіть висилати передплату, краще за все товар бажано замовляти тільки за післяплатою) або дізнаються платіжні дані клієнта і його фінансовий номер.

  Після цього шахраї перевипускають SIM-картку оператора мобільного зв’язку власника платіжної картки, та отримують таким чином всі коди і паролі, які банк висилає клієнту для підтвердження транзакцій.

  Завдяки спрощеній дистанційній процедурі відновлення SIM-картки, шахраї дуже легко можуть отримати дублікати SIM-карток. Тому попередження нікому не розголошувати свої конфіденційні дані – не пусті слова. Дотримуючись цього правила, можна уникнути багатьох неприємностей та крадіжки грошей зі своєї платіжної картки.  

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua