Дії медичного працівника у випадку захворювання на COVID-19

   

  Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до переліку професійних захворювань» від 13 травня 2020 року № 394 гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2, була віднесена до переліку професійних захворювань, повідомляє Новокаховське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області.

  Це мало б посилити захист прав й інтересів медичних та інших працівників, які безпосередньо задіяні в ліквідації епідемії та лікуванні пацієнтів, хворих на COVID-19.

  При цьому, лабораторно підтверджені випадки інфікування COVID-19 медичних працівників, роботи яких пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19, розслідуються як випадки гострого професійного захворювання відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 (далі – Порядок № 337).

  Обов’язковими умовами визнання захворювання внаслідок зараження коронавірусною інфекцією COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, гострим професійним захворюванням (нещасним випадком на виробництві), є проведення епідрозслідування випадку інфікування медпрацівника лікарем-епідеміологом, за результатами якого складається відповідний документ і встановлення діагнозу гострого професійного захворювання лікарем-інфекціоністом та профпатологом.

  Відповідно до рекомендацій, наданих Міністерством соціальної політики України щодо проведення розслідування у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, передбачені такі дії:

  1. Медичний працівник має підозру на COVID-19 – медичний працівник звернувся до сімейного лікаря або терапевта, той встановив підозру на COVID-19, взяв мазок на ПЛР-тест, виписав листок непрацездатності щодо гострого респіраторного захворювання.
  2. Надійшло лабораторне підтвердження діагнозу COVID-19 у відповідного медичного працівника.
  3. Лікуючий заклад охорони здоров’я, до якого звернувся медичний працівник і вважає, що це може бути професійне захворювання, після отримання відповідного лабораторного підтвердження та листка непрацездатності має сформувати екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння) за встановленою формою відповідно до Порядку № 337.
  4. Лікуючий заклад охорони здоров’я надсилає з використанням засобів зв’язку (факс, телефонограма, електронна пошта) та протягом доби на паперовому носії екстрене повідомлення:

  – підприємству (установі, організації), де працює потерпілий медичний працівник або на якому він виконував роботу;

  – територіальному органу Держпраці за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння);

  – робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України за місцем настання нещасного випадку (далі – робочий орган Фонду).

  – уповноваженому органу чи наглядовій раді підприємства (у разі її утворення);

  – керівнику первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці (у разі наявності на підприємстві (в установі, організації) кількох профспілок – керівника профспілки, членом якої є потерпілий), а у разі відсутності профспілки – уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці.

  1. Роботодавець (заклад охорони здоров’я, де працює медичний працівник) після отримання екстреного повідомлення організовує проведення епідрозслідування випадку інфікування медпрацівника лікарем-епідеміологом та за результатами проведення якого складається відповідний документ.
  2. Роботодавець (заклад охорони здоров’я, де працює медичний працівник) направляє матеріали епідрозслідування до лікаря-інфекціоніста та профпатолога, які встановлюють діагноз гострого професійного захворювання або його відсутність.
  3. При встановленні у медичного працівника діагнозу гострого професійного захворювання роботодавець (заклад охорони здоров’я, де працює медичний працівник) складає повідомлення про нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння) за встановленою формою згідно до Порядку № 337, та надає відповідним організаціям:

  – територіальному органу Держпраці;

  – робочому органу Фонду;

  – керівнику підприємства (установи, організації), на території якого сталися нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), якщо потерпілий є працівником іншого підприємства (установи, організації);

  – керівнику первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці (у разі наявності на підприємстві (в установі, організації) кількох профспілок – керівнику профспілки, членом якої є потерпілий), а у разі відсутності профспілки – уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці;

  – уповноваженому органу чи наглядовій раді підприємства (у разі її утворення);

  – органу ДСНС у разі, коли нещасний випадок стався внаслідок пожежі.

  1. У закладі охорони здоров’я, що є роботодавцем, утворюється комісія з розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь), що не підлягають спеціальному розслідуванню (далі – комісія). Комісія утворюється наказом роботодавця не пізніше наступного робочого дня після встановлення діагнозу гострого професійного захворювання. Групові гострі професійні захворювання, гострі професійні захворювання, що призвели до тяжких чи смертельних наслідків, підлягають спеціальному розслідуванню.
  2. Комісія за результатами розслідування складає картку обліку професійного захворювання (отруєння) форми П-5, акт форми Н-1 (Н-1/П, якщо гостре професійне захворювання визнано пов’язаним з виробництвом або Н-1/НП, якщо гостре професійне захворювання визнано не пов’язаним з виробництвом) у кількості визначеній рішенням комісії.
  3. Згідно з актом за формою Н-1/П та відповідним листком тимчасової непрацездатності відбувається виплата 100% середньої заробітної плати (оподаткованого доходу) та закривається відповідний листок тимчасової непрацездатності. Виплати за перші 5 днів - за рахунок коштів страхувальника, з 6-го дня - за рахунок коштів робочого органу Фонду.

  Звертаємо увагу! Відповідно до п.2 Порядку здійснення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та визначення їх розмірів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 № 498, робочий орган Фонду провадить страхові виплати медичним працівникам у разі встановлення медичному працівникові групи інвалідності та ступеня втрати працездатності протягом одного календарного року внаслідок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, що настало під час виконання професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження.

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua