На час міграції птахів сільгоспвиробникам заборонено застосовувати пестициди

  Навколо заповідника «Асканія-Нова» знову загинули червонокнижні птахи. Днями адміністрація заповідника повідомила, що на території Зеленопідської громади виявили 106 загиблих сірих журавлів, 27 огарів, інших птахів і навіть зайців. Зафіксувати їх загибель та взяти зразки для обстеження була визвана команда контролюючих органів.

  З початку року в Таврійських степах виявлено як мінімум 2 тисячі трупів рідкісних видів птахів. За попередніми висновками, всі вони були отруєні.

  Такого жаху з отруєнням рідкісних видів фауни Херсонщина ще не знала, відмічають біологи «Асканії-Нової», і вимагають на державному рівні підняти питання експертизи імпортованих пестицидів та гербіцидів, та посилити контроль за їх використанням.

  Фахівці стверджують, що лихо сталося через порушення при застосуванні небезпечних хімічних речовин, а саме, родентицину – засобу від гризунів (мишей та крис), до якого відноситься так званий крисиний яд бродифакум.

  Ситуацію взяла під контроль державна екологічна інспекція Південного округу (Запорізька та Херсонська області), яка в межах своїх повноважень здійснює державний нагляд за суб`єктами господарювання, що можуть бути причетні до загибелі птахів.

  В зв’язку з цим, всі сільськогосподарські виробники, які мають у власності або користуванні земельні ділянки, незалежно від форм власності, з 18 березня 2021року мають призупинити на три тижні – на час міграції птахів – застосування препаратів з діючою речовиною бродифакум, що використовується для боротьби з гризунами.

  Питання масової загибелі червонокнижних птахів розглядалось на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС міста Таврійськ (голова Олександр Павлюк, заступник міського голови), яка прийняла відповідне рішення про тимчасове призупинення використання пестициду бродифакум, та зобов’язала спеціаліста з питань розвитку агропромислового сектору економіки та розвитку сільських територій Таврійського виконкому Маргариту Благодатну проконтролювати застосування пестицидів на полях.     

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua