Працівники служби пробації обговорили взаємодію з Таврійською територіальною громадою

  1 квітня в Таврійському міськвиконкомі відбулась робоча зустріч з співробітниками Новокаховського міського та Каховського міжрайонного відділів філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області, з метою обговорення питань щодо подальшої співпраці у напрямку пенітенціарної пробації, якісного та своєчасного надання соціальних послуг суб’єктам пробації та особам, які звільняються з місць позбавлення/обмеження волі. До того ж, обговорено питання щодо оплати праці за виконання суспільно корисних робіт.

  Начальник Новокаховського відділу пробації Вікторія Атаманюк розповіла, що наразі до Таврійська з міст позбавлення волі повернулось 6 чоловік, які відсиділи строк за кримінальний злочин. Не всі звільнені особи мають змогу проживати у власних житлових приміщеннях, влаштуватися на роботу. У деяких випадках у звільнених осіб відсутній паспорт або інші документи , які необхідні для працевлаштування або звернення до центру зайнятості. Допомогу в такому випадку, за словами Вікторії, має надати територіальна громада.

  Оптимальним варіантом розв’язання проблеми соціальної адаптації звільнених осіб -  є об’єднання зусиль центральних і місцевих органів виконавчої влади, громадських організації,  соціально відповідального бізнесу.

  І якщо працевлаштування колишніх в’язнів «Центр пробації» бере на себе, то з відновленням документів та іншими соціальними послугами мають допомогти територіальні громади.

  За словами фахівця, пробація – це не покарання, яке застосовується замість позбавлення волі, а система, як альтернатива позбавленню волі. Одною з таких альтернатив є суспільно-корисні роботи, організовувати які також мають громади.

  Начальник Каховського міськрайонного відділу пробації Світлана Мінаєва  повідомила, що законом України від 7 грудня 2017 року № 2234 – VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» введено такий вид адміністративного стягнення як суспільно корисні роботи. Сутність яких полягає у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183-1 КУпАП (несплата аліментів), оплачуваних робіт.

  За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу, яка здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж установлений законом мінімальний розмір оплати праці.

  Як правило, засуджених до громадських робіт працевлаштовують до комунальних підприємств, які повинні забезпечити заробітну плату, що інколи не задовольняє комунальників, які змушені працювати в досить обмежених фінансових умовах, існуючи за рахунок надходжень від сплати комунальних послуг.  

  На даний момент по 9 кандидатів на суспільно-корисні роботи мають в Чорнянському та Кам’янському старостатах, один – в Новокам’янці. Саме про налагодження взаємодії «Центрів пробації» з Таврійською територіальною громадою вели розмову начальники Новокаховського і Каховського міжрайонного відділів «Центр пробації» Вікторія Атаманюк та Світлана Мінаєва.

  На зустрічі були присутні керуюча справами Таврійського виконкому Наталя Левченко, начальник юридичного відділу виконкому Марина Павличенко, начальник служби у справах дітей Ольга Щербан, староста Чорнянського старостинського округу Ірина Хома, працівники центру з надання соціальних послуг Таврійського виконкому.  

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua