Діти Таврійська привітали колишніх в’язнів німецьких концтаборів

  Напередодні Міжнародного Дня визволення в'язнів концтаборів учні Ліцею №1(директор Лілія Грішагіна) разом з класним керівником 3-Б класу Інною Кисіль,  заступником директора Ліцею з виховної роботи Наталею Малиновою та  головою Ради ветеранів Надією Чабан привітали  колишніх в’язнів Марію Григорівну Мезенцеву та Анастасію Олексіївну Семчук.

  В роки  ІІ Світової війни (1939-1945 рр.) цим жінкам випало на долю пройти пекло нацистських концтаборів.

  Марія Григорівна  Мезенцева в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років мешкала в селі Нова Маячка. Під час облави у 1942 році її схопили поліцаї і відправили до Німеччини, де вона опинилась в концентраційному таборі Брайтенау. Вона потрапила в справжнє нацистська пекло, де молодь й військовополонених німці використовували на важких, виснажливих роботах. За 2-3 місяці люди виснажувались, і їх чекала страшна смерть в дослідницьких лабораторіях, де над ними ставились досліди, в крематоріях або розстріл.  

  Анастасія Олексіївна Семчук потрапила до концентраційного табору, який німецькі окупанти облаштували в місті Брянську. До табору німці відправили їх цілою родиною разом з мамою. В родині було шестеро малолітніх дітей. Батько воював на фронті. Всіх дітей, що утримувалися в таборі, у кінці 1943-го року почали вивозити до Німеччини, щоб використовувати як донорів для поранених німецьких солдат і офіцерів. Але Радянські війська почали швидко наступати, німці не встигли вивезти дітей. Ешелон зупинили на території Білорусії, діток поселили в білоруських родинах.

  Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто  пройшов крізь заняття нацистських катувань. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління. Зберігаючи пам’ять про ті страшні події й віддаючи шану загиблим і тим, хто вижив у нацистському пеклі, можна сподіватися, що подібне більше ніколи не повториться в людській історії, вважає організатор зустрічі з ветеранами директор музею історії міста Таврійськ Наталя Малинова. Саме так Наталя Анатоліївна, сама шкільний вчитель історії, вчить своїх помічників – членів гуртка юних музеєзнавців Юлію Кисіль, Святослава Колісніченко, Андрія Радченко та інших молодих людей, які з задоволенням відвідують музей і беруть участь у всіх його заходах.  

   

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua