Минуле і сучасність Таврійська: До Міжнародного дня музеїв

  Минають часи, але залишається пам’ять – в речах побуту, фотографіях, документах. Скарбницею Таврійського часу є музей історії міста, створений в 2017 році, і без якого сьогодні важко уявити культурне життя міста.

  Непомітно, музей крок за кроком відроджує минуле Таврійська, яке з шаленою швидкістю віддаляється від нас, зберігає все найкраще, що з таким теплом зберігалось в бабусиних скринях або в сімейних альбомах.

  Музей для нашого міста не просто скарбниця минулого, це щось досить живе та близьке кожному мешканцю. Це тому, що у музея та його директора Наталі Малинової, її помічників з гуртка юних музеєзнавців добра, веселкова аура, барви якої передаються у виставках, різноманітних творчих заходах, зустрічах з ветеранами або відомими в Таврійську людьми.

  Тішить, що з кожним роком відвідувач музею молодіє. Це означає, що підростаючому поколінню тут цікаво та гостинно. Розглядаючи фотографії, діти впізнають своїх дідусів та бабусь, пишаються ними, намагаються як більше взнати про їх трудове життя.

  Багато експонатів приносять і передають музею самі жителі Таврійська. Наприклад, унікальне вишиване жіноче вбрання дореволюційного часу, яке передала педагог міської мистецької школи Олена Степанова.

  Зазвичай, 18 травня – в Міжнародний день музеїв в залах музею історії міста Таврійськ гостинно та урочисто. Грає музика, що посилює відчуття часу, яке зберігається тут в кожному експонаті – в старому веретені чи іконі, чайнику з часів війни, старовинному самоварі.  

  Вже два роки плани музейних хранителів порушує карантин. Але Наталя Анатоліївна продовжує працювати, висвітлює історичні події он-лайн на сайті Таврійської міської ради. За що мешканці міста їй дуже вдячні. Як і за любов до рідного краю, його історії, чому Наталя Анатоліївна навчає своїх помічників – учнів міських шкіл, де вона викладає історію.

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua