Юні музеєзнавці провели екскурсію про подвиги козаків

  Діти пришкільного табору « Ромашка», що діє в Таврійській школі №7 (директор Лілія Грішагіна), відвідали музей історії рідного міста.

  В музеї іх зустріли  юні  екскурсоводи, що займаються в « Школі юних музеєзнавців», які розповіли про  історію козацтва в нашому  краї Про це повідомила директор музею Наталя Малинова.

  Відвідувачі були вражені від почутого, і слухали дуже уважно. Вони дізнались про походження  малинового трикутника на прапорі міста Таврійськ, і з’ясували, що це  частинка  козацької хоругви. Про походження унікального явища, притаманного  українському народу, – славного козацтва. За допомогою мультимедіа діти на машині часу перенеслись в козацькі часи. Дізнались про першу та останню гетьманські столиці, про подвиги козаків на території Таврійського краї під проводом гетьманів  Івана Вишневецького, Івана Сірка, Богдана Ружинського, Івана Мазепи, доля яких тісно пов’язана з  нашим краєм.

  В 16-17 столітті козаки під їх керівництвом  штурмом брали  турецькі фортеці Іслам-Кермен – на території  сучасної Каховки та Кизи- Кермен – на території сучасного  Берислава. В той час вони були  форпостами  турків і татар на  українській  землі, осередком, де людолови  утримували українських бранців. Через Дніпро і по шляху Чорної долини загарбники гнали у  Крим  до Кафи на ринок рабів дівчат і вродливих жінок – у гареми, чоловіків – гребцями на турецькі галери, хлопчиків – у яничари.

  Діти з подивом дізнались, якими універсальними воїнами були козаки. За проханням  французького короля козаки на чолі з Іваном Сірком і Богданом Хмельницьким допомогли в  1645 році  відвоювати  в іспанців фортецю Дюнкерк всього за декілька днів. Це при тому, що французькі мушкетери  та гвардійці не могли її взяти цілих 10 років.

  Сьогодні у Франції є люди, які  пам’ятають, що їх прадіди – це українські козаки, які в часи  д’Артаньяна воювали за Францію. Вони навіть  намагаються  об’єднатися  в «козацьке братство».

  А на узбережжі  Ла-Маншу свого часу було встановлено бюст гетману Івану Сірку.

  В 1966 році  під час  свого візиту до  Киева президент Франції Шарль де Голль звернувся до представників України: «Я хотів би побувати на могилі Івана Сірко, національного героя Франції».

  Дізнавшись, що могила славного гетьмана-характерника знаходиться в селі Капуловка Дніпропетровської області, де Голль разом з дружиною відвідали  її і з великою шаною  поклали квіти.

  Також дітям розповіли про суворі, але  справедливі звичаї,

  які запровадили козаки на Січі. Що вони діють і сьогодні  в українському війську там, на Сході України, де точаться бої проти агресорів.

  Наостанок учасниця гуртка  музеєзнавства Юлія Кисіль провела для  дітей флешмоб «Перлина-Україна».  Вони з захоплення повторювали  кожен рух дівчинки, відчуваючи гордість за свою Батьківщину.  

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua