ОПЛАТУ РОБОТИ АГІТАТОРІВ І СПОСТЕРІГАЧІВ НА ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ ВИБОРАХ МВС КВАЛІФІКУЄ ЯК ПІДКУП

  Радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко на брифінгу в Києві розповів, що правоохоронні органи кваліфікуватимуть оплату роботи агітаторів і спостерігачів на виборах як підкуп виборця, що, в свою чергою, передбачає кримінальну відповідальність, повідомляє «Інфтерфакс».

  «Ми хочемо нагадати всім учасникам виборчого процесу, що виборче законодавство не передбачає додаткової оплати членам комісій поза державним бюджетом. Сьогоднішнє виборче законодавство не передбачає, що є право виплати грошей спостерігачам та агітаторам під час виборчої кампанії. Спроби здійснити такі платежі… ми оцінюватимемо і кваліфікуватимемо за ст. 160 КК – підкуп виборця», – наголосив посадовець.

  За його словами, порушенням законодавства буде й укладання трудових угод для агітаторів.

  «Спроби укласти такі масові угоди, тисячами, десятками тисяч, і таким чином здійснити підкуп виборця ми також кваліфікуватимемо як порушення виборчого законодавства за ст. 160 КК – підкуп виборців», – наголосив Варченко.

  В законному порядку фінансування виборчої кампанії можливе лише з держбюджету або виборчого фонду у безготівковій формі.

  «Якщо людина готівкою отримує будь-які кошти за будь-які послуги – це вже незаконно. У безготівковій формі мають право оплачуватися послуги та товари… виготовлення продукції, оформлення візуальної реклами, на радіо або в газетах», – додав він.

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua