Традиційно до Дня Героїв Небесної Сотні Музей Майдану разом із партнерами запустив інформаційно-просвітницьку соціальну кампанію.
Саме 20 лютого 2014 року в центрі Києва було вбито 48 майданівців. Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності.
Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Цьогоріч вдесяте Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вдесяте в умовах війни з росією. Нині маємо десятки тисяч загиблих від російської зброї. Але щорічно 20 лютого згадуємо тих, які першими загинули за те, щоб Україна не зникла з мапи світу, щоб північний сусід не поглинув її. Імена Героїв Небесної Сотні стоять першими у мартирологу загиблих у російсько-українській війні.
Емблемою кампанії стало зображення, яке розробив художник Олександр Ком’яхов. Графічна ілюстрація майданівців зі щитами – це трафаретне стилізоване зображення з алюзією на культову світлину встановлення прапора над Іводзімою 1945 року, що стала свого часу для американців символом скорої перемоги та закінчення Другої світової війни. Таким чином, автор мав на меті асоціативно утвердити образ Героїв Небесної Сотні як головних борців в українській революції 2014 року.
Макети для друку цьогорічної соціальної кампанії можна завантажити тут.
Зображення для соціальних мереж завантажуйте тут.
Джерело: https://www.maidanmuseum.org/uk.