УМОВИ ОТРИМАННЯ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ЗА ДЕРЖАВНИМИ ПРОГРАМАМИ ДЛЯ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ У ПЕРЕРОБНІЙ ГАЛУЗІ У 2021 РОЦІ

   

  Держпідтримка АПК у 2021 році передбачає фінансування за 5 класичними програмами та 6 новими. Загальна сума, виділена на це з бюджету, сягає – 4,5 млрд грн (4 млрд грн. – на класичні програми і 500 млн грн. на нові).

  Перелік програм держпідтримки на 2021 рік має такий вигляд:

  Традиційні держпрограми підтримки АПК на 2021 рік 

  • Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва.
  • Фінансова підтримка заходів у агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.
  • Фінансова підтримка розвитку, садівництва, виноградарства та хмелярства
  • Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств.
  • Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

  Детальніше з ними можна ознайомитися – тут.

  Нові програми держпідтримки АПК

  Під час засідання Уряду (7 квітня 2021 року) було ухвалено постанову, яка розширює державну підтримку сільгоспвиробників на 2021 рік. Держпідтримка була доповнена шістьма новими програмами. Таке рішення ухвалено в рамках реалізації Закону України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки аграріїв.

  Перелік нових програм:

  • державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;
  • відшкодування втрат від повного пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
  • державна підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі;
  • державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;
  • державна підтримка виробників картоплі;
  • державна підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка).

  Умови отримання держпідтримки

  Отже, відома низка загальних умов для всіх держпрограм. 

  Умова перша – обмеження загальної суми держпідтримки в одні руки. 

  З 2021 року почала діяти нова норма Податкового кодексу України (підпункт 14.1.159 пункту 14.1. ст. 14. Податкового кодексу України), яка обмежує допомогу з бюджету на одного реципієнта. Держдопомога може надаватися суб’єктам господарювання у розмірі, який не перевищує 10 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року (60 млн грн).

  Однак, як ми побачимо далі з наповнення програм, 60 млн грн – це зазвичай максимальна сума допомоги на кожну з нових статей держпідтримки. Нагадаємо, що на нові програми держпідтримки загалом (за проєктом) передбачено 500 млн грн.

  Друга – отримувачами держпідтримки можуть бути всі сільгосптоваровиробники, які не мають боргів та статусу банкрута. 

  Відповідно до ключових пунктів про допомогу з бюджету, розраховувати на підтримку можуть сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи незалежно від юридично-правової форми та форми власності і фізичні особи – суб’єкти господарювання.

  Отримати допомогу зможуть будь-які сільгосппідприємства з вище означених, крім тих, що перебувають у стані ліквідації та мають порушені справи про банкрутство або ж мають піврічну заборгованість перед бюджетом станом на перше число місяця, в якому ухвалюється рішення про надання допомоги.

  Заступник міністра наголосив, що підприємці не матимуть клопоту з довідками чи додатковими паперами, які мають свідчити про відсутність заборгованості, адже необхідну інформацію служби перевірятимуть на державному рівні між відповідними структурами, які володіють цією інформацією.

  Третя умова – пропорційність отримання держпідтримки у разі дефіциту бюджетних коштів. 

  Варто додати, що всі програми держпідтримки будуть виконуватися за принципом пропорційності. Наприклад, якщо три компанії подали заявку на 300 тис. грн кожна, а у бюджетній програмі на це є лише 100 тис. грн, то всі компанії отримають по 1/3 від бажаного.

  Детальніше ознайомитись із покроковою схемою дій для отримання держпідтримки можна за почиланням : https://agropolit.com/spetsproekty/881-rozpodil-derjpidtrimki-apk-u-2021-rotsi-z-pokrokovoyu-instruktsiyeyu-otrimannya-koshtiv

   

  © 2022 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua