ПРОЕКТ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТУ

  ПРОЕКТ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТУ

  Про внесення змін до рішення
  міської ради від 23.12.2016 року
  № 182 “Про ставки орендної плати
  за землю на території міста Таврійська
  на 2017-2018 роки”

           Для стимулювання розвитку підприємництва та будівництва, відповідно до Законом України від 20.12.2016 року №1791- VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році”,  відповідно до Земельного Кодексу України, Податкового кодексу України,  відповідно до статті 16 Закону України “Про оренду землі”, керуючись статтею 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

  ВИРІШИЛА:

  1. Внести зміни до рішення 14-ї сесії міської ради 7-го скликання від 23.12.2016 року № 182 “Про ставки орендної плати за землю на території міста Таврійськ на 2017-2018 роки” шляхом доповнення пунктом 3.29 наступного змісту:

  “3.29. Для земельних ділянок, на яких встановлено факт поточного будівництва (у разі наявності декларації про початок будівництва)  визначити, що розмір річної орендної плати складає  1%  від нормативної грошової оцінки земельної ділянки незалежно від економіко-планувальної зони, встановленої Технічною документацією з нормативної грошової оцінки земель міста Таврійськ.”

  1. Контроль за виконання цього рішення покласти на заступника міського голови Марчука Л.В. та на комісію з питань земельних ресурсів, екології, охорони навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів (Молчан А.В.)

  Міський голова                                                                           М.І. Різак
  Аналіз
  регуляторного впливу проекту рішення міської ради
  «Про внесення змін до рішення міської ради від 23.12.2016 року
  № 182 “Про ставки орендної плати за землю на території міста Таврійська на 2017-2018 роки»

  Аналіз регуляторного впливу (надалі Аналіз) розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 308 від 11 березня 2004 року.

  Мета:  Рівномірне навантаження на орендарів, виходячи з економіко-планувальної зони, визначеної технічною документацією з нормативної грошової оцінки.

  Обґрунтування: Згідно із статтею 83 Земельного кодексу України землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають: а) усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності; б) земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об’єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування. Також відповідно до статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування” на підставі вказаних норм земельного законодавства міська рада має право надавати ці землі в оренду. Статтею 21 Закону України “Про оренду землі” та відповідно до статті 288 Податкового кодексу України встановлено, не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території та не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При визначенні розміру орендної плати за землю в основу бралось максимальне наповнення бюджету, але при цьому пропонується щоб сума оренди була економічно обґрунтованою і прийнятною для орендарів, враховуючи факт застосування нової нормативної грошової оцінки відповідно до Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Таврійськ.

  Очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акту.

  З прийняттям даного регуляторного акту вигоди одержать: суб’єкти господарювання, населення.

   

  Суб’єкт  Вигоди Витрати
  Суб’єкти підприємницької діяльності, громадяни – Створення рівних умов конкуренції;

   

  – прозорість і гласність у процесі формування розмірів плати за землю.

  Витрати пов’язані з сплатою розміру орендної плати, з необхідністю переукладення договорів оренди землі, які не відповідають вимогам чинного законодавства.
  Населення Прозорість і гласність у процесі формування розмірів  плати за землю. Відсутні

  В зв’язку із збільшенням розміру базової нормативної грошової оцінки земельних ділянок в м. Таврійськ з 18 грн/кв.м до 81,73 грн./кв.м значно збільшилися надходження від орендної плати за землю.

  Оцінка впливу основних зовнішніх факторів на дію акту: – вдосконалення економічних відносин в місті з врахуванням збільшеної нормативної грошової оцінки відповідно до існуючої технічної документації .

  Строк дії регуляторного акту обмежений – діє 2017-2018 роки, якщо інше не буде передбачено законом.

  Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб приймаються за адресою : м. Таврійськ, вул.. Франка, 29, виконавчий комітет, або за тел. 7-36-67.

  Термін прийняття пропозицій та зауважень до проекту регуляторного акту становить 1 (один) місяць з дня оприлюднення проекту регуляторного акту.

   

  Решетняк 7-36-67

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua