ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТУ

  ПОВІДОМЛЕННЯ
  ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТУ

  «Про встановлення місцевих податків і зборів  на 2017 рік»

    Відповідно до ст.10, 12, 14, 266, 267, 268, 274, 293 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 24.12.2015 р. № 909-VIII, з метою приведення у відповідність до чинного законодавства місцевих податків і зборів,  керуючись п. 24 ч. 1 статті  26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

  ВИРІШИЛА :

  1. Встановити на території Таврійської міської ради податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

  1.1. Визначити об’єкт оподаткування, платників податку, пільги із сплати податку, звільнених від оподаткування, податковий період та інші обов’язкові елементи податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, згідно зі ст. 266 Податкового кодексу України.

  1.2. Залишити без змін ставки податку для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб встановлені у розмірі 0,1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового року) за 1 кв. метр бази оподаткування, за винятком будівлі промислові та склади 0,01 відсоток, будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки) 2 відсотки .

  1. Встановити на території Таврійської міської ради транспортний податок.

  2.1. Визначити об’єкт оподаткування, платників податку, базу оподаткування, ставки податку, податковий період та інші обов’язкові елементи транспортного  податку, згідно зі ст. 267 Податкового кодексу України.

  1. Встановити на території Таврійської міської ради єдиний податок.

  3.1. Залишити без змін ставки єдиного податку  для платників єдиного податку першої групи встановлені  в межах до 10 відсотків та другої групи в межах до 20 відсотків (фізичні особи – підприємці).

  3.2.  Ставки єдиного податку для суб’єктів господарювання, які не зазначені в п.п. 3.1. встановлюється відповідно до п.п. 293.3-293.9 ст. 293 Податкового кодексу України.

  3.3. База та об’єкт оподаткування, податковий період та інші обов’язкові елементи єдиного податку визначаються згідно із главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України.

  1. Встановити на території Таврійської міської ради туристичний збір.

  4.1. Визначити базу та об’єкт оподаткування, податковий період та інші обов’язкові елементи туристичного збору згідно зі ст. 268 Податкового кодексу України.

  4.2. Ставка збору встановлюється у розмірі 1 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктом 268.4 статті 268 Податкового кодексу України.

  4.3. Справляння збору здійснюється:

  4.3.1. Адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами.

  4.3.2. Квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.

  4.3.3. Юридичними особами або фізичними особами – підприємцями, які уповноважуються міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

  4.4. Встановити, що перелік юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців, які уповноважуються справляти збір на умовах договору, затверджується окремим рішенням міської ради.

  1. Встановити ставки земельного податку на території Таврійської міської ради:

  5.1. Земельні ділянки зайняті житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб – 0,05 відсотки.

  5.2. Ставка податку встановлюється за сільськогосподарські угіддя, а саме: рілля – 0,2 відсотки, Сіножаті – 0,3 відсотки, Пасовища – 0,3 відсотки, Багаторічні насадження – 0,05 відсотки, землі загального користування – 0,05 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.

  5.3. Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативно-грошову оцінку яких проведено встановлюється в розмірі 1,0 відсоток.

  5.4. Ставка податку встановлюється у розмірі 1,2 відсотки від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання, які використовуються у комерційних цілях (крім державної та комунальної форми власності).

  5.5. Ставки податку за земельні ділянки  різного цільового призначення розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюються у розмірі 5 відсотків від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.

  5.6 Ставки податку за земельні ділянки водного фонду в межах населеного пункту де проведена грошова оцінка, встановлюється у розмірі 0,05 відсотків, за межами населеного пункту нормативно-грошову оцінку яких не проведено встановлюються 5% від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.

  5.7. Площа земельної ділянки нежитлових приміщень у багатоквартирному жилому будинку під такими приміщеннями (їх частинами), яка підлягає оподаткуванню визначається з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території  та загальної площі житлового будинку або споруди (у разі наявності такої інформації) відповідно до розробленої Технічної документації із землеустрою по визначенню ідеальної частки земельної ділянки, визначеної пропорційно площі вбудованого та прибудованого приміщень із загальної площі прибудинкової території. У разі відсутності такої інформації площа земельної ділянки під вбудованим приміщенням визначається, як сума площі горизонтальної проекції приміщення на місце розташування приміщення (приміщень) та прилеглої ділянки завширшки 1,5 метра за периметром горизонтальної проекції цього ж приміщення.

  У разі наявності інформації про загальну площу прибудинкової території та загальну площу проекції будівлі розмір частки визначається за формулою:

  Sчаст.= Sприбудин./(Sзабудов. х N) х  Sвбудов., де

   

  Sчаст.   –  площа земельної частки;

  Sприбудин. – фактична площа прибудинкової території;

  Sзабудов.    – фактична площа під багатоповерховим будинком;

  Sвбудов. – фактична площа вбудованого приміщення;

  N      – кількість поверхів багатоповерхового будинку.

  1. Новокаховській об’єднаній державній податковій інспекції у місті Новій Каховці здійснювати нарахування податку за землю у 2017 році відповідно до прийнятого рішення.
  2. Рішення 9-ї сесії міської ради 6-го скликання від 22.09.2011 року №129 “Про затвердження Порядку використання території міста Таврійська фізичними та юридичними особами, які є власниками або користувачами нежитлових приміщень у житлових будинках” визнати таким, що втратило чинність, в зв’язку із змінами в податковому законодавстві.
  3. Це рішення набирає чинності з 1 січня 2017 року.
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Марчука Л.В.. та постійну комісію з питань планування бюджету, обліку, управління та приватизації власності міської ради (Рудич О.В..).

   

  Міський голова                                                                                       М.І. Різак

   

   

  Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб приймаються за адресою :

  м. Таврійськ, вул.. Франка, 29, виконавчий комітет, або за тел. 7-36-67, 7-41-76

  Термін прийняття пропозицій та зауважень до проекту регуляторного акту становить

  1 (один) місяць з дня оприлюднення проекту регуляторного акту.

   

  © 2021 Таврійська міська рада
  Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл.,
  м.Таврійськ , вул. І.Франка, 29
  Робочий телефон: (05549) 7-33-81
  Факс: (05549) 7-42-14
  E-mail: tavrivikonkom@i.ua